Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa kommenteeris Olümpiaakadeemia uues podcastis, et protestid Tokyos on loomulik: “Tänapäeval midagi 100% kindlat ei saagi olla. Kohalikud elanikud on vastu olümpiamängudele, see on üsnagi loomulik. Mäletan, et ka Rio de Janeiro olümpia ettevalmistuse ajal olid suured miitingud, sest olümpia toob kaasa suuri muutusi linnades. Eks koroonaviiruse tõttu on kõik inimesed üle maailma stressis. Kõik, mis veelgi rohkem segadust tekitab, see paneb protesteerima.”

Kuula podcasti EOK presidendi Urmas Sõõrumaaga:  youtube     soundcload    podcast.ee

 Marko Kaljuveer: “olümpia ärajäämise kohta pole tulnud ühtegi vihjet”

 Marko Kaljuveer sõnas Olümpiaakadeemia podcastis, et olümpia ärajäämise kohta pole mitte ühtegi vihjet tulnud: “Mul oli pikk kolmetunnine koosolek OBS-i (Olympic Broadcasting Services) inimestega ja esines ka ROK-i president Thomas Bach video vahendusel. Mitte ühtegi vihjet, et olümpia peaks ära jääma – ei olnud. Töötame välja plaane, et kuidas teleinimesed peaksid saama seal mullis oma tööd teha. Mitte silpigi ei räägitud sellest, et olümpia peaks ära jääma või keegi sellele üldse mõtleks.”

Kuula podcasti Marko Kaljuveeriga:  youtube    soundcloud   podcast.ee  

Urmas Sõõrumaa: “olümpiale pääsejad on juba võitjad”

Urmas Sõõrumaa sõnul tuleb Eesti sportlastel minna olümpiale kõrgete eesmärkidega: “Tuleb minna võitma, mitte lihtsalt võitlema, sest see on spordi üks olemus. Aga olümpiale pääsmise kadalipp on nii tihe, et kõik kes sinna pääsevad on tegelikult juba võitnud.” Urmas Sõõrumaa sõnul võiks jääda olümpia tulemustega rahule juhul, kui eestlased võidavad kaks medalit.

Sportlaste vaktsineerimisest rääkides tõdes EOK president, et need sportlased, kes vaktsiini soovisid, need seda ka said: “Kui ühiskonnas on elanikud, kes on väga suures ohus, siis on sportlase kohus anda teed neile, kellel on oht suurem. Siin olukorras pole mõtet hakata võitlema ja teistest ette trügima. Pigem me oleme lähtunud sellest, et mis suundi valitsus annab ja me ei ole hakanud tagauksest sisse pugema.”

Marko Kaljuveer ootab suuri vaatajanumbreid avatseremoonialt

“Kuigi meil on kuus tundi ajavahe, siis reedesel päeval (23.juulil) olümpiamängud avatakse ja avatseremoonia on kell kaks päeval. Just avatseremooniad on üldiselt hästi vaadatavad”, sõnas Kaljuveer, kes loodab avatseremoonia ülekandelt suurt vaatajanumbrit. Samas nõustus ta saatejuhiga, et Aasias toimuvad võitlused ei klapi Eesti telekanalite õhtuste prime time aegadega: “Kui seal hakkavad hommikused alad kell 9 hommikul, siis meie ülekanded Eesti aja järgi kell 4 hommikul ja lõpetame otseülekannetega umbes kell 4-5 õhtul.”

Podcastis arutati: 

  1. Kas olümpiamängude toimumine eeloleval suvel on tänase seisuga küsimärgi all?
  2. Millised otseülekanded on kõige suuremad vaatajamagnetid?
  3. Tehisintellektil töötavad kaamerad toodavad voogedastuse kujul otseülekandeid korvpallimängudest Eestis. Kas on oodata ka Tokyos, et robotid filmivad mingeid võistlusi?
  4. Alati spekuleeritakse, et kes süütab olümpiatule avatseremoonial. Kas Tokyos võiks esimest korda ajaloos robot süüdata olümpiatule?
  5. Kes on Eesti suurimad medalilootused Tokyo olümpial? Magnus Kirt? Vehklejad? Kümnevõistlejad? Epp Mäe? Kas meie tennisistid võiks sekkuda kõrgesse mängu?
  6. Kui mitu medalit peavad meie sportlased võitma, et EOK president saaks peale mänge öelda, et võime rahule jääda Tokyo suveolümpia tulemustega?
  7. Kas Eesti sportlased on ehk mõnikord liiga tagasihoidlikud ja võiksid julgemaid, ambitsioonikamaid eesmärke püstitada?