STATUUT KANDIDAATIDE ESITAMISEKS RAHVUSVAHELISE OLÜMPIAAKADEEMIA NOORTESESSIOONILE

Üldist

Rahvusvahelise Olümpiaakadeemia (ROA) noortesessioon (International Olympic Academy’s International Session for Young Participants) toimub Rahvusvahelises Olümpiaakadeemias Antiik-Olümpias, Kreekas. Iga-aastase sessiooni ajaks on juuni või juuli, kestuseks kaks nädalat.

ROA noortesessiooni peateemaks on olümpism. Igal aastal valitakse erinev alateema, mis käsitleb olümpialiikumise ja olümpiahariduse erinevaid aspekte.

Sessioonist osavõtjate majutus- ja toitlustuskulud nii Ateenas kui Olümpias, samuti kohaliku transpordi kulud Kreekas kaetakse Rahvusvahelise Olümpiaakadeemia poolt. Eesti kandidaatide lennupiletid ROA sessioonile katab Eesti Olümpiaakadeemia.

Kandidaatide esitamine ROA noortesessioonidele toimub Eesti Olümpiaakadeemia konkursi kaudu.

Kõikide maade rahvuslikud olümpiaakadeemiad võivad noortesessioonile saata ühe noormehe ja ühe neiu vanuses 20-35 aastat. Seega võtab noortesessioonist osa ligi 200 noort kogu maailmast, kel on võimalik osaleda loengutel, ühistes aruteludes, ekskursioonides, spordivõistlustel, mängudes, kunsti-, tantsu-, luule- ja kirjanduse töötubades ning õhtustes sotsiaalkultuurilistes tegevustes.

Nõudmised ROA noortesessiooni kandidaatidele:
• vanus 20-35 aastat;
• keskharidus;
• huvi spordi ja olümpialiikumise vastu;
• ühiskondlik aktiivsus (kasuks tuleb vabatahtliku töö kogemus);
• väga hea inglise, prantsuse või kreeka keele valdamine (nii kõnes kui kirjas);
• väga hea suhtlemisoskus;
• initsiatiivikus, loomingulisus

Kandideerimiseks saada e-posti aadressile info@olympiaharidus.eu oma resümee ning link videoga (max 5 min), kus räägid endast ning sellest, miks just SINA SOBID osalema 59. rahvusvahelisel noortesessioonil. Lisaks avalda seal ka arvamust – kuidas saavad mängida olümpia spordialad rahvusvahelises diplomaatias positiivset rolli.

Kandideerimise tähtaeg: 21. veebruar 2019. a.

Lähem info ROA noortesessiooni kohta: www.ioa.org.gr/

Eelmise aasta noortesessiooni kajastust saad näha siit ning videokokkuvõtet siit.