Näitus “Meie spordisangarid – Eestimaa uhkus” tutvustab meie spordi suurkujusid läbi aegade, propageerides samal ajal läbi persoonilugude üldiseid positiivseid väärtusi nagu tahtejõud, sihikindlus, koostöö, avatus jne. Need lood näitavad ilmekalt, et sport on eluala, kus rahvusel, sool ega ka üleskasvamise tingimustel pole olulist rolli, kui endal on tahtmist ja pealehakkamist.

Näitusele on valitud 12 sportlast või spordiperekonda. Kõik nad on mingil määral esimesed või erakordsed. Georg Lurich, Alfred Neuland, Kristjan Palusalu, Svetlana Tširkova, Levandite ning Šmigunide pered jne on nimed, kelle tähendus on meie jaoks kaugelt suurem kui ainult sportlik. Spordialade lõikes on näitus samuti hästi tasakaalustatud. Kõik Eesti rahva jaoks erinevatel aegadel olulised alad – raskejõustik, jalgpall, kergejõustik, rattasport, talisport jne – on esindatud.

Kuuest bännerist koosnev ja kergesti monteeritav näitus on eesti- ja venekeelne, mõeldud laenutamiseks nii eesti kui vene õppekeelega koolide jaoks. Näitus valmis Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordimuuseumi koostöös ning Integratsiooni Sihtasutuse toetusel.
 

lipso_pihlak

Image 3 of 6