EOA
Avaleht | Home | RUS          
EOA
EOA
EOA
EOA
EOA
EOA
EOA
EOA
EOA

Line
  p1  Uudised

Õppevideod

Line
  p1  KEPIKÕND
Line
  p1  JOOKSMINE
Line
  p1  ÜLDTREENING
Line
  p1  RATTASÕIT
Line
  p1  DISCGOLF

EOA

Avaleht > Uudised > Kooliolümpiamängud 2019

Kooliolümpiamängud 2019

Nõo Reaalgümnaasiumi XI Antiikolümpiamängud

Kool: Nõo Reaalgümnaasium, Ülenurme Gümnaasium, Nõo Põhikool
Asukoht: Nõo, Tartumaa
Kirjeldus: NÕO REAALGÜMNAASIUMI XI ANTIIKOLÜMPIAMÄNGUDE OLÜMPIAHARIDUSPERIOOD

1.Õpilastele ja õpetajatele kooliolümpiamängude teadvustamine ja aktiivi kaasamine.
a) Läbirääkimised klassides- jaanuar- märts 2019
b) Komitee koosolek: - 28.jaanuar 2019
Organiseerimiskomitee ja olümpiakomitee loomine ja ülesannete jaotamine
Videofilmid kooliolümpiast.
c) Organiseerimiskomitee koosolek Spordimuuseumis: - märts või aprill 2019
Spordimuuseumiga tutvumine.
Olümpiamängude läbiviimise ja programmi detailne arutelu, olümpiahariduslik kuu.
Ettepanekud läbirääkimiseks.

2. Töörühmade nõupidamised - aprill- mai

3. Olümpiahariduslik kuu - mai, 2019
Ainetunnid, stendid ja reklaam; uue diplomi konkursi väljakuulutamine; antiikteemaliste plakatite konkurss; hümni konkurss. Ausa mängu põhimõtete tutvustamine (mängude ajal konkursi läbiviimine); antiikolümpiamängude viktoriin (internetipõhine).

4. Kooliolümpiamängude läbiviimine - 22.mai 2019

5. Kokkuvõte mängudest 29.05.2019

NÕO REAALGÜMNAASIUMI XI ANTIIKOLÜMPIAMÄNGUDE SPORDIPIDU 20.mai 2019

8.30 Rivistumine avatseremooniaks kooli ette
9.00 Paraad, avatseremoonia staadionil
8.30 kogunemine kooli ette
Kell 9.00 kooli eest „riigid“ suunduvad staadionil
Kell 9.15 OK esimehe Jaanus Järveoja avasõnad
Kell 9.20 Aukülalise kõne
„Triiniks“ tants
Tantsijate tulesüütamisetants
Kohtunike vanne- Ingrid Hamer
Võistlejate vanne Zeusile
“Riikide“ valitsejate esinemine
Riikide lippude viimine lipuväljakule
Esineb koor, rahvatantsijad-Anne Kasesalu -Roops; Anne Jürimäe
9.45 ’’Riikidevaheline’’ antiikteatevõistlus- pakkude kandmise teatevõistlus; tütarlaste puupakkude veeretamine. (4T+4P)
10.15 Staadionijooks kilbiga 192,27 m (T+P)
10.35 Kaugushüpe raskustega (3P+3T)
10.50 ’’Riikidevaheline’’ SUMO (P+T)
11.00 Raskusheide (P+T)
11.15 Vibulaskmine (P+T)
11.25 „Riikidevaheline“ antiikteemaline viktoriin
11.45 Naise kandmine (P+T)
12.25 Söömine
13.10 Kaarikute võistlus
13.40 ’’Riikidevaheline’’ köievedu (kogu riik)
14.30-16.00 NRG XI Antiikolümpiamängude lõpetamine ja kultuuriprogramm
1. Külalisesinejate programm
2. Antiikteemaline viktoriin („riikidevaheline“)
3. Olümpiakomitee esimehe Jaanus Järveoja kõne
4. Autasustamine:
Viktoriin
Võistlused
Valitsejate (riikide) esinemine avamisel
Kunstnike konkurss
Hümni konkurss
Olümpiakülad
Toogad
Tänukirjad
5. Kreeka rahvatantsu õppimine, ühine tantsimine ja olümpiatule kustutamine.

Võistlusalad
1. „Riikidevaheline“ antiikteatevõistlus – puupakkude kandmine noormeestele; võistkonnas 8 noormeest; (pendelteatejooksu põhimõttel, üks etapp ca 25 m)
2. „Staadionijooks kilbiga“ (192, 27 m)
- „Riigid“ loositakse kolmikutesse, edasi pääseb võitja
- Finaal kolme võitja vahel+ üks parima aja põhjal
- Võistlevad naised ja mehed eraldi
- Ei tohi kasutada naeltega kingi
- Lõpetmine koos kilbiga
3. „Kaarikute“ võistlus – ühe tütarlapse või pealtvaataja sõidutamine üks staadioniring, kaks vedajat
- Kaariku ümberminek (diskvalifikatsioon)
- Ei kasuta naelkingi
4. Kiviheide – mehed (ca 6 kg), neiud (ca 3 kg)
- Kolm katset
- Stiil – heitmine ilma pööreteta ja paigalt
5. Sumomaadlus – „riikidevaheline“ (reeglid stendil)
- Eraldi noormeestel ja neidudel
- Võistkonnas 5 noormeest ja 3 neidu
- „riigid“ loositakse kolmikutesse
- Finaalid 3 võitja „riigi“ vahel
6. Köievedu – „riikidevaheline“ olümpiasüsteem- (osaleb kogu riik)
- Kolmest tõmbest parim
7. Vibulaskmine märklauda
- 3 võistlejat igast „riigist“
- Igal võistlejal 4 lasku, 3 paremat arvesse
8. Kaugushüpe raskustega
- Raskusteks on puidust hantlid (1 kg)
- 3 noormeest ja 3 neidu
- Hüpatakse tasasel maapinnal, võistkondlikult
Riikide lippude, kostüümide ja olümpiaküla hindamine võistluspäeval alates kell 13.00.

NÕO REAALGÜMNAASIUMI XI ANTIIKOLÜMPIAMÄNGUDE PROJEKTIJUHT: Talis Mölder (talis.molder@nrg.edu.ee)
   
2018. a PARIM SPORDIRAAMAT ON "EESTI SPORDI LUGU"
Triip
EESTI OLÜMPIAAKADEEMIA AULIIKMETEKS VALITI TEET SEENE JA KAAREL ZILMER
Triip
GEORG HACKENSCHMIDTI RAAMATUAUHINNA RAHVAHÄÄLETUS
Uudised
   
Juuli 2019
Tagasi Edasi
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
Kalender
   
Kaart
EOK
Kalender