Kooliolümpiamängud 2017

Üle-eestiliste poistekooride antiik-olümpiamängud

Kool: Eesti Meestelaulu Selts
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kirjeldus: Üle-eestiliste poistekooride antiik-olümpiamängude Haridusprogramm 8 .-9. juuni

1. Olümpiakomitee koosseis: EMLS juhatuse esimees HIRVO SURVA, poistekooride sektsiooni esimees MARET ALANGO, EMLS tegevjuht MARIKA KUUSIK, EMLS juhatuse liikmed UNO KÄÄR JA INDREK VIJARD, poistekooride sektsioon

2. Olümpiamängude ideoloogia tutvustamine läbi tegevuste, näituste, viktoriinide ja loengute
a. Olümpiaakadeemia näitused
b. Eesti Spordimuuseumi kaasamine - loengud ja viktoriinid
c. Ristsõnade lahendamine
d. Tutvustavad stendid
e. Meisterdamise töötoad – puunikerduiste kaunistamine Kreeka ornamentikaga
f. “Aus mäng” tutvustamine
g. Õhtune kohtumine sportlasega
h. Rütmilise liikumise töötuba – juhendaja Märt Agu
i. Orkestri töötuba (muusikakoolis õppivatele pillipoistele – viiul, kitarr, trompet, akordion jne)
j. Koorilaulu töötuba –2018.a Saaremaal toimuva EMLS 30 tegevusaasta ja meeste laulupäevaga seotud repertuaari õppimine

Üle-eestiliste poistekooride antiik-olümpiamängude spordipidu: 9. juuni

1. Tegevused õpitubades
2. Spordipidu kell 16:00 – 20:00
a. Avatseremoonia mere ääres – avakõned, üleandmine poistekooride tublimale sportlasele (eelmiste laagriste kokkuvõttes), olümpiahümn, tule süütamine, olümpiavanded ja kultuuriprogramm
b. Rongkäik võistlusväljakule (laagriplatsile)
c. Olümpiamängude võistlused:
i. individuaalsed – suurmeistrite jooks
ii. võistlused vanuserühmadele – võistkondlik viievõistlus ehk PENTLATON (kaugushüpe käsikutega, kettaheide, täpsusoda, staadionijooks ja maadlus),
iii. Põhukoti rusika võitlus - noorematele
iv. kollektiivide vaheline – võistkondlik kaarikuvõistlus ja relvisjooksu teatevõistlus

d. Õhtune koosolemine ja isetegevuskontsert

III Lõpetamine, kokkuvõtted laagrist ja olümpiamängude autasustamine 10. juuni

Üle-eestiliste poistekooride antiik-olümpiamängude projektijuht: Marika Kuusik (marika.kuusik@emls.ee)
« Tagasi